14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Actis do drukarek Xerox - Zamienniki tonerów Xerox

Drukarki firmy Xerox Corporation znane i cenione są na całym świecie, również w Polsce znajdują odbiorców, szczególnie wśród użytkowników biznesowych. W firmach koszty wydruku mogą sięgać wielu tysięcy złotych rocznie, jeżeli drukujemy w oparciu o oryginalne materiały eksploatacyjne, to koszt ich zakupu bardzo szybko sięgnie kosztu drukarki. Aby odciążyć firmowy budżet warto zainteresować się tańszymi alternatywami w postaci zamienników tonerów marki Actis. Tonery do drukarek Xerox od Actis charakteryzują się dobrą jakością druku oraz świetną wydajnością, a to wszystko dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie. Dzięki zastosowaniu zamienników w firmie czy w domu, możesz oszczędzić na drukowaniu nawet do 60% w skali roku. Tonery Actis do drukarek Xerox produkowane są z należytą starannością, spełniają rygorystyczne normy ISO dotyczące jakości i bezpieczeństwa dla środowiska naturalnego. Producent tonerów oferuje klientom gwarancję nawet do 36 miesięcy. Jeżeli szukasz tanich i wydajnych tonerów do biura lub domu, tonery Actis sprawdzą się doskonale!

Toner Actis Do Xerox 3320 11k Black
szt.
zobacz więcej
Toner Actis Do Xerox 3320 11k Black
Producent: XEROX
Cena: 146,50 zł
Toner Actis Do Xerox 3325 11k Black
szt.
zobacz więcej
Toner Actis Do Xerox 3325 11k Black
Producent: XEROX
Cena: 120,50 zł

Dlaczego kolor na druku wygląda inaczej niż na ekranie komputera?

W powszechnej opinii, drukarka kolorowa powinna pozwolić na uzyskanie kolorów identycznych z tymi, które widzimy na komputerowym ekranie. To jednak błędny pogląd. Kolory obrazów cyfrowych i ich analogowych wersji mogą różnić się nawet w znacznym stopniu. Z czego to wynika? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

Każdy użytkownik kolorowej drukarki z całą pewnością zauważył, że kolory na wydrukach odbiegają od tych, które są widoczne na ekranie komputera. Spokojnie, to nie żaden defekt drukarki. Rozbieżności w tonacji kolorów wynikają z różnic w paletach barw, z jakich korzystają monitory i urządzenia drukujące.

CMYK a RGB

Do uzyskania kilku tysięcy różnych barw, każda drukarka wykorzystuje tylko cztery kolory - cyan (odcień niebieskiego), magenta (odcień purpury), yellow (odcień żółtego i key colour (kolor kluczowy, czyli w tym przypadku - niezbyt mocno nasycona czerń). Każdy z nich może być łączony w skali od 0 do 100 procent i charakteryzować się maksymalnie 400-procentowym nasyceniem. Te cztery barwy tworzą paletę CMYK.

Cyfrowe ekrany korzystają z innej palety, nazywanej RGB. W tym przypadku, zastosowanie mają nie cztery a trzy kolory: czerwony, zielony i niebieski, ale w tym przypadku skala łączenia zamyka się w przedziale 0-255 proc. To sprawia, że paleta RGB daje większe możliwości w kwestii tworzenia kolorów. Zapewnia też możliwość uzyskania większego nasycenia i głębi.

Kolejna rzecz to nośnik obrazu. Cyfrowa matryca emituje własne światło (kolory RGB łączą się do bieli), podczas gdy papier tylko je odbija (kolory CMYK łączą się do czerni). Wniosek jest prosty: paleta RGB tworzy kolory poprzez światło, a CMYK - poprzez farbę drukarską. Można zatem powiedzieć, że skala CMYK to w pewnym sensie odwrotność skali RGB.

Nie zapominajmy o ustawieniach monitora i rodzaju matrycy

Nie można nie wspomnieć, że na występujące różnice w dużej mierze wpływają też ustawienia monitora. Każdy współczesny ekran oferuje szerokie możliwości w kwestii konfiguracji, a każda zmieniona opcja wpływa na odbiór wyświetlanych kolorów. Nie bez znaczenia jest też typ matrycy. Łatwo można zauważyć, że urządzenia (monitory, telewizory, smartfony, tablety itp.) z ekranami OLED wyświetlają bardziej nasycone barwy i głęboką czerń. Z kolei matryce LCD nie generują prawdziwej czerni (w ekranach OLED kolor ten powstaje poprzez wygaszenie poszczególnych pikseli), ale reprodukują kolory bardziej zbliżone do rzeczywistych.

Czy można zmniejszyć różnice między wydrukiem a cyfrowym obrazem?

Stuprocentowe przeniesienie kolorów z monitora na papier nie jest możliwe. O ile w przypadku domowej eksploatacji drukarki ma to marginalne znaczenie, to jeżeli urządzenie ma być wykorzystane do przygotowania projektu graficznego, duże rozbieżności są zjawiskiem niepożądanym. Na szczęście, można zniwelować występujące różnice.

Najprostszy sposób to skorzystanie z programu graficznego, który umożliwia przeskalowanie kolorów RGB na CMYK. Można też skorzystać ze specjalistycznego monitora graficznego i spektrofometru, ale to bardzo drogie rozwiązania, które przydadzą się wyłącznie profesjonalistom.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl