14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Bębny Activejet do drukarek Xerox - Zamienniki bębnów Xerox

Drukarki laserowe Xerox choć mało popularne na polskim rynku, to i tak należą do jednych z najlepszych urządzeń drukujących na świecie. Drukarki Xerox stosowane są chętnie przez przedsiębiorstwa, w których istotnym elementem działalności jest druk. Oryginalne materiały eksploatacyjne nie należą jednak do tanich. Koszty użytkowania drukarki Xerox mogą być gigantyczne. Istnieje jednak rozwiązanie - to zamienniki do drukarek Xerox. Na zastosowaniu zamienników można zaoszczędzić nawet do 60% w skali roku. Poczynione oszczędności firma może przeznaczyć na rozwój, podwyżki, ekspansje na nowe rynki, czy też inne cele związane z prowadzoną działalnością. Zamienniki marki Activejet należą do jednych z najlepszych dostępnych na rynku. Firma ACTION, do której należy marka Activejet (funkcjonująca na rynku od 2002 roku) dysponuje jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych w Europie. Wszystkie produkty, w tym bębny do drukarek są zgodne z normami ISO (9001, 14001, 27001), a zastosowana skrupulatna kontrola jakości sprawia, że klienci końcowi otrzymują produkty o najwyższej jakości, które z powodzeniem mogą konkurować nawet z oryginalnymi materiałami eksploatacyjnymi Xerox. Na wszystkie oferowane bębny do drukarek udzielana jest gwarancja producenta.

Wydruk książki - podstawowe informacje

Przerażające horrory, intrygujące thrillery, wciągające kryminały i wzruszające romanse - współczesny rynek wydawniczy jest w stanie zaspokoić najróżniejsze oczekiwania. Dla czytelnika, ważna jest przede wszystkim fabuła, ale z punktu widzenia autora i wydawcy (coraz częściej to ta sama osoba) istotne są też techniczne aspekty powstawania książki. Jak przebiega ich wydruk? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Autorzy współpracujący z wydawnictwem mają w tym temacie uproszczone zadanie, bo nad całością procesu wydawniczego, w tym także nad wydrukiem książki, czuwa wyspecjalizowany i doświadczony podmiot, który zna cały ten proces od podszewki. Jeżeli jednak autor decyduje się na samopublikowanie (self-publishing), całość pracy związanej z wydaniem książki - od opracowania okładki, poprzez korektę, formatowanie, wydruk, aż po samą promocję - spada na jego barki. Nie znamy się na aspektach sztuki pisarsko-wydawniczej, za to wiemy wszystko o drukowaniu. Sprawdźmy zatem, jak przebiega proces wydruku książek.

Najpierw trzeba "dopiąć" kwestie techniczne

Do drukowania książek należy podejść jak do każdego innego procesu produkcyjnego. Zanim wizja autora zostanie sprowadzona do fizycznej postaci, w pierwszej kolejności trzeba będzie podjąć pewne decyzje techniczne. Jaki ma być format publikacji? Na jakim papierze książka zostanie wydrukowana? Jak będzie oprawiona? Jak będzie wyglądała okładka? Bez tych informacji, proces produkcji nie będzie mógł wystartować.

Najbardziej popularne formaty to A5 i B5. Oczywiście, nie brakuje też publikacji w niestandardowych formatach, ale te należą do mniejszości. Okładka może być miękka lub twarda, papier - idealnie biały lub wpadający w odcień brązu, o mniejszej lub większej gramaturze, dekorowany lub standardowy. O wyborze konkretnego rozwiązania decyduje wizja autora, budżet i technika druku.

Wszystko zaczyna się od cyfrowego pliku

Żeby drukarnia mogła rozpocząć pracę, najpierw musi otrzymać cyfrową wersję książki. Ważne - nie może to być plik w formacie DOC! Książka musi być zapisana jako PDF. Taki format gwarantuje, że bez względu na program do odczytu, tekst zawsze będzie wyglądał tak samo.

Jaką techniką drukowane są książki?

Drukarnie korzystają z dwóch technik wydruku książek - cyfrowej i offsetowej. Pierwsza z wymienionych wiąże się ze znacznie niższymi kosztami uruchomienia produkcji, dlatego ma zastosowanie w przypadku druku niskonakładowego. Jeżeli jednak publikacja ma ukazać się na rynku w dużym nakładzie, technika cyfrowa przestaje być opłacalna. W tym przypadku, zastosowanie ma druk offsetowy.

Pod tym pojęciem należy rozumieć rodzaj druku płaskiego, który polega na przeniesieniu treści na nośnik za pomocą elementu pośredniczącego. Uruchomienie takiej produkcji to kosztowne przedsięwzięcie, jednak gdy nakład przekracza kilka tysięcy egzemplarzy, pojawiają się spore oszczędności. Niepodważalną zaletą offsetu jest też fakt, że ta technika umożliwia precyzyjne operowanie kolorami i wprowadzenie do druku elementów ozdobnych. Ostatni etap to skład książki. Wydrukowane arkusze zostają przycięte, złożone, sklejone i oprawione.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl