14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Jet World do drukarek Xerox - Zamienniki tonerów Xerox

Zamienniki do drukarek Xerox to produkty nawet o połowę tańsze względem oryginalnych tonerów tego producenta. Wielu użytkowników domowych czy nawet przedsiębiorców coraz częściej decyduje się na zakup alternatywnych tonerów do Xerox, dużo niższa cena i znacznie lepsza wydajność to główne argumenty, które przekładają się również na niższy koszt eksploatacji, dzięki tego typu inwestycji firmy mogą wygenerować spore oszczędności sięgające nawet 60% w skali roku.

Zamienniki do drukarek Xerox od Jet World to najwyższa jakość i dużo większa wydajność względem nie tylko tonerów oryginalnych, ale również równolegle oferowanych tonerów zamiennych innych producentów. Tonery Jet World do Xerox spełniają rygorystyczne normy, do których zaliczyć można normy ISO 9001:2015, 14001:2015, ISO/IEC 19798 i 19752. Producent posiada własne laboratorium, w którym stale kontrolowane są produkty, nie tylko tonery. JetWorld na swoje produkty oferuje dożywotnią gwarancję, taka pewność producenta co do jakości swych produktów w wielu przypadkach będzie decydującym argumentem przemawiającym za dokonaniem zakupu zamienników marki JetWorld.

Drukarka drukuje niewyraźnie - co może być przyczyną?

Technologia drukowania rozwinęła się do tego stopnia, że nawet niedrogie urządzenia do użytku domowego są w stanie zaoferować swoim użytkownikom więcej niż tylko satysfakcjonującą jakość wydruku. Przyzwyczajeni do ostrych czcionek i dobrze odwzorowanych kolorów, łatwo dostrzegamy nawet najmniejsze defekty treści lub grafiki. Niestety, czasami to się zdarza - z nieznanych przyczyn, drukarka zaczyna drukować niewyraźnie. Czy to oznacza, że sprzęt kwalifikuje się już tylko do wymiany? Otóż, niekoniecznie. Zdarza się, że problemy są wywołane zwykłą błahostką, którą szybko i łatwo wyeliminujemy we własnym zakresie. Poniżej zamieszczamy listę możliwych przyczyn niewyraźnego wydruku.

Na wstępie wypada zaznaczyć, że drukarki laserowe i atramentowe zwykle są trapione różnymi problemami. Inne są też objawy ich występowania. Dla zachowania lepszej czytelności, tekst dzielimy na dwie sekcje: dotyczącą "atramentówek" i "laserówek".

Niewyraźny wydruk w drukarce atramentowej

Niewyraźny wydruk w przypadku drukarki atramentowej zwykle ujawnia się pod postacią niezadrukowanych obszarów i kolorów, które wyraźnie odbiegają od widzianych na monitorze. Takie objawy świadczą o problemach z wkładem drukujących lub głowicą (w urządzeniach, w których element ten stanowi część integralną). Wśród możliwych przyczyn należy wskazać na:

wyczerpany tusz (drukarka stara się uzupełnić brakujący kolor mieszanką innych, by stworzyć odcień zbliżony do żądanego),zatkaną dyszę (do takiej sytuacji możesz dojść, gdy urządzenie drukujące jest używane sporadycznie),uszkodzony lub wadliwy pojemnik z tuszem.Jak poradzić sobie z tym problemem? W pierwszej kolejności upewniamy się, że we wszystkich zasobnikach jest jeszcze zapas tuszu. Gdy ustalimy, że żaden kartridż nie uległ wyczerpaniu, uruchamiamy program czyszczenia dysz. Jeżeli to nie pomoże, pozostaje wymiana wkładu, jeżeli jednak mówimy o modelu, w którym głowica jest elementem stałym, konieczna będzie wizyta w serwisie.

Niewyraźny wydruk w drukarce laserowej

Niektórzy użytkownicy drukarek laserowych, od czasu do czasu mogą zobaczyć nieestetyczne smugi na wydruku. Taki objaw wskazuje, że z kasety wysypała się niewielka ilość tonera. Tego typu incydenty zwykle mają charakter jednorazowy, jednak jeżeli już dojdzie do tego, nie obejdzie się bez czyszczenia drukarki.

Innym problemem typowym dla "laserówek" są poziome paski widoczne na wydruku. To może świadczyć o usterce bębna optycznego. Założenie nowego elementu powinno rozwiązać ten problem.

Co robić, gdy na kartce widzimy pozostałości poprzedniego wydruku (grafiki lub tekstu)? Także w tym przypadku winowajcą okaże się bęben światłoczuły. Powielanie wydruku wskazuje, że element ten nie uległ rozładowaniu. Jego wymiana powinna rozwiązać problem, ale zdarza się też, że wina leży po stronie elektroniki sterującej.

Inną przypadłością typową dla drukarek laserowych jest jaśniejszy obszar wydruku, zwykle zlokalizowany na środku lub na krawędziach kartki. To świadczy, że w kasecie kończy się toner. Doraźnie pomoże wyjęcie zasobnika i potrząśnięcie nim, ale chcąc dalej korzystać z urządzenia, należy zakupić nowy wkład.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl