14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Bębny do drukarek (zamienniki)

Prawie każda drukarka laserowa zbudowana jest w oparciu o kilka charakterystycznych elementów, do których należy bęben światłoczuły, zestaw elektrod ładujących i rozładowujących bęben, podajnik papieru, mechanizm transportujący kartki papieru, pojemnik z tonerem oraz mechanizm utrwalający wydruk oraz oczywiście elektronika, bez której komunikacja z urządzeniami zewnętrznymi (komputerem, urządzeniami mobilnymi - wszelkimi urządzeniami zlecającymi zadania druku) nie byłaby możliwa. Każdy z wymienionych elementów jest częścią złożonego procesu wydruku i z biegiem czasu zużywa się. Naturalnie w największym stopniu zużyciu podlega toner oraz bęben światłoczuły. Wybierając wysokiej jakości toner lub bęben do drukarki możemy wpłynąć na trwałość poszczególnych elementów i obniżyć tym samym koszty eksploatacji. W ofercie naszego sklepu internetowego ArtJet znajdziesz wysokiej jakości zamienniki bębnów do drukarek znanych producentów jak Brother, Hewlett-Packard (HP), Samsung, Panasonic. Nasze zamienniki bębnów do drukarek nie odbiegają trwałością i jakością od oryginalnych, a dzięki przystępnej cenie możesz wydrukować więcej ponosząc znacznie niższe koszty druku, co jest szczególnie istotne w biurach i zakładach produkcyjnych. Oferujemy bębny do drukarek laserowych czarno-białych (monochromatycznych), jak również do drukarek kolorowych. Wszystkie zamówienia realizujemy możliwie najszybciej jak to możliwe, do 24 godzin. Przy większych zamówieniach oferujemy darmową wysyłkę.

Bęben Do HP CE314A 14K/7k Color
szt.
zobacz więcej
Bęben Do HP CE314A 14K/7k Color
Producent: HP
Cena: 30,60 zł
Bęben Do Oki B401 25k Black
szt.
zobacz więcej
Bęben Do Oki B401 25k Black
Producent: OKI
Cena: 152,00 zł
Bęben Do Oki B410 B430 20k Black
szt.
zobacz więcej
Bęben Do Oki B410 B430 20k Black
Producent: OKI
Cena: 125,70 zł
Bęben Do Oki B4400 B4600 25k Black
szt.
zobacz więcej
Bęben Do Oki B4400 B4600 25k Black
Producent: OKI
Cena: 129,20 zł

Gdy żywotność bębna światłoczułego dobiegnie końca, drukarka poinformuje o konieczności jego wymiany. Bęben światłoczuły obok tonera jest kluczowym składnikiem każdej drukarki laserowej, dlatego też, dopóki nie wymienimy go na inny nowy sprawny, wydruk dokumentów będzie niemożliwy do przeprowadzenia.

Podczas zakupu bębna światłoczułego należy bacznie uważać, powinniśmy zakupić dokładnie taki sam bęben, jaki był poprzednio. Jeżeli pomylimy się i kupimy niewłaściwy model, po zamontowaniu bębna, drukarka zaserwuje nam komunikat, iż bęben nie jest przeznaczony dla tego modelu drukarki i trzeba go wymienić na inny. Aby zminimalizować ryzyko pomyłki, wystarczy spisać kod oznaczenia bębna, przypisany przez producenta, wprowadzić go w wyszukiwarce w sklepie internetowym, po czym kliknąć przycisk wyszukiwania. Po chwili otrzymamy pełną listę kompatybilnych bębnów światłoczułych. W opisach bębnów powinna być również zawarta informacja, z którymi modelami drukarek współpracują. Pamiętaj, jeżeli kupujesz pierwszy raz tego typu materiały eksploatacyjne, skontaktuj się z obsługą sklepu internetowego, w ten prosty sposób upewnisz się, co do poprawności zakupu. Obsługa sklepu może również doradzić optymalne rozwiązanie, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Produkt oryginalny czy zamiennik

Ta kwestia jest często dyskutowana, jedni odradzają zakup alternatywnych materiałów eksploatacyjnych, z kolei inni twierdzą, że zamienniki są bezpieczne i można ich bez obaw używać. Jak faktycznie z tym jest? Współcześnie producenci zamienników, w szczególności te firmy, które liczą się na rynku, opierają produkcję na normach ISO, które w sposób jasny i rygorystyczny definiują proces produkcji oraz kontroli jakości produktów. Produkty mogą zdobyć certyfikaty ISO, które są istotnym argumentem przemawiającym za zakupem danego zamiennika. Spełnienie minimalnych wymagań stawianych przez normy, gwarantuje odpowiedni poziom zamiennika. Na rynku znajdziemy również zamienniki, które są tzw. refilowane, czyli zużyte oryginalne części eksploatacyjne poddawane są regeneracji, dzięki czemu powstaje odnowiony produkt, o właściwościach zbliżonych do poprzedniego. Regenerowane materiały eksploatacyjne niestety nie zawsze się sprawdzają. Po zamontowaniu w drukarce mogą odmówić posłuszeństwa w trakcie eksploatacji lub jeszcze przed pierwszym użyciem, na przykład gdy układ elektroniczny sterujący bębnem nie zostanie rozpoznany przez drukarkę. Cena materiałów regenerowanych będzie oczywiście niższa, ale czy zwiększone ryzyko wystąpienia problemów jest warte niższej ceny? Na to pytanie trzeba sobie odpowiedzieć, wybierając zamiennik regenerowany lub zamiennik wyprodukowany w pełni od zera.

Ile można zaoszczędzić na bębnie światłoczułym zamienniku

Bębny światłoczułe posiadają różną wydajność, od 15000-20000 stron, w przypadku niektórych modeli nawet do 150 tysięcy. Dla porównania, oryginalny bęben światłoczuły DR-512K do drukarki Konica Minolta kosztuje 340 zł, a zamiennik marki Prism to koszt rzędu 187 zł. Nietrudno obliczyć, że przy podobnej wydajności tj. 70k wygenerujemy oszczędności na poziomie 153 zł. Największe oszczędności będzie można zauważyć w urzędach, biurach, uczelniach, szkołach, na poczcie, w firmie oraz wśród użytkowników indywidualnych, którzy często drukują. W skali roku będzie można oszczędzić od kilku tysięcy złotych, do nawet kilkudziesięciu, dlatego inwestycja w zamienniki może okazać się strzałem w dziesiątkę, jeżeli potrzebujemy "na już" wprowadzić w firmie czy urzędzie cięcia. Zamiast zwalniać ludzi, warto poszukać oszczędności w alternatywnych materiałach eksploatacyjnych.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl