14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 400,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł
Toner Do Brother TN2421 3k Black
szt.
zobacz więcej
Toner Do Brother TN2421 3k Black
Producent: BROTHER
Cena: 26,70 zł

Wybieraj z głową! Przed zakupem drukarki sprawdź ceny materiałów eksploatacyjnych!

Prawdziwe koszty eksploatacji urządzenia drukującego przychodzą z czasem. Już na etapie zakupu drukarki warto pomyśleć jakie będą koszty eksploatacji urządzenia, mowa zarówno o wykorzystaniu części oryginalnych - tonerów i bębnów, jak również alternatyw - zamienników tonerów i bębnów. Wybierając optymalną ekonomiczną drukarkę sprawdźmy ceny materiałów eksploatacyjnych. Nie od dziś wiadomo, że największe pieniądze producenci zarabiają nie na sprzedaży drukarek, a na materiałach eksploatacyjnych, dlatego mądrze wybierajmy i nie dokonujmy wyboru pod wpływem chwili, dokładnie sprawdźmy ofertę i wybierzmy optymalny dla siebie wariant. Jeśli nie dysponujemy wystarczającą wiedzą, zawsze można poradzić się bardziej doświadczonych użytkowników. Pomocy można szukać na grupach Facebookowych związanych z informatyką/elektroniką, na grupach dyskusyjnych, czy też na forach komputerowych.

Jak skutecznie oszczędzać toner?

Aby skutecznie oszczędzać toner, warto poznać najpopularniejsze metody i wdrożyć je w życie. Pierwszym jednak nieoczywistym sposobem na oszczędzanie jest użycie odpowiednich typów czcionek. Wiadomo, że część krojów jest tak skonstruowana, że ich drukowanie pochłania więcej zasobów, takim fontem jest lubiany przez wielu użytkowników Arial, który powstał już w 1982 roku. Wiele krojów bezszeryfowych nie jest zbyt ekonomiczna, jeśli myślimy o oszczędnym drukowaniu, swoją uwagę musimy skierować na fonty szeryfowe, choć nie tylko, albowiem na przykład Calibri zaimplementowany w systemach Windows Vista i późniejszych jest czcionką bezszeryfową, więc jak widzisz ekonomiczność również i do tej grupy fontów może zawitać. W Internecie znajdziemy również czcionki, które są specjalnie stworzone z myślą o ekonomicznym drukowaniu, jednakże ich wykorzystanie w dokumentach, które później chcemy przenieść na inny komputer i wydrukować nie jest takie proste, w tej sytuacji należy mieć przy sobie zestawy czcionek, aby można było zainstalować na systemie docelowym, bądź po prostu w dokumencie zaimplementować osadzanie czcionek, co pozwoli odtworzyć pierwotny stan dokumentu, wraz z pełnym odzwierciedleniem użytych w nim fontów.

Dla części użytkowników przyzwyczajenie jest ważniejsze niż ekonomiczne drukowanie, w związku z tym inną opcją na oszczędzanie tonera jest zmiana poziomu jakości drukowanych dokumentów. W oprogramowaniu drukarki mamy dostęp do opcji, które pozwalają dokonać wyboru, możemy drukować w najwyższej dostępnej jakości, jak również ustawić roboczy poziom wydruku tzw. draft mode, co jest przydatne szczególnie w biurach, dla dokumentów, gdzie wysoka jakość druku nie jest koniecznością, na przykład wersje robocze prezentacji, pism. Oszczędności możemy również poczynić poprzez wydruk dokumentów w zmniejszonej skali. Nie jest to metoda, z której możemy zawsze skorzystać, ale dla dokumentów roboczych może być dobrym pomysłem na wygenerowanie dodatkowych oszczędności. Wprowadzając w życie powyższe metody możemy zmniejszyć koszty. Są to sposoby proste i skuteczne, które każdy użytkownik może zastosować "od ręki".

Zamienniki premium
  • Actis
  • Activejet
  • Cartridge Web
  • Jetworld
  • Orink
  • Prism
  • Quantec
  • TFO
  • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl