14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery TelForceOne do drukarek Canon - Zamienniki tonerów Canon

Japońska firma Canon jest jedną z pierwszych firm, specjalizujących się w produkcji przede wszystkim drukarek, kserokopiarek. Firma założona w latach trzydziestych XIX wieku, jest również czołowym producentem urządzeń optycznych, obiektywów, aparatów fotograficznych czy kamer cyfrowych. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu doskonalonemu przez lata, firma jest czołowym dostawcą tego typu sprzętów na światowym rynku elektronicznym. W zawiązku z tak ogromną popularnością, istnieje na rynku bardzo duży popyt na części zamienne do produkowanych urządzeń. Największy popyt nie tylko w Polsce jest na produkty najwyższej jakości.

Tonery zamienniki do drukarek Canon, które oferuje firma TFO są bardzo precyzyjnie wykonane i w niczym nie ustępują oryginałom. Część z nich typu C-551B, C-550B, C-551C, C-551M i C-551Y została wyróżniona w szczególny sposób. Otóż miesięcznik PC World uznał je w swoim rankingu jako najbardziej opłacalne, czyli stosunek jakości do ceny jest na najwyższym poziomie. To świetna wiadomość dla wszystkich firm, w których tanie drukowanie przy zachowaniu dobrej jakości druku jest najważniejsze.

Jak powstaje wydruk w drukarkach laserowych? Zasada działania "laserówek"

Drukarki laserowe cieszą się coraz większą popularnością. Kiedyś, na takie urządzenie mogli pozwolić sobie tylko nieliczni. Obecnie, ceny "laserówek" osiągają na tyle przystępny poziom, że tego typu sprzęty stały się realną alternatywą dla modeli atramentowych. Czy zastanawiałeś się, jak działa drukarka laserowa? Jeżeli jesteś posiadaczem "laserówki" lub planujesz jej zakup, warto zgłębić ten temat. Rozbijmy więc proces drukowania laserowego na czynniki pierwsze.

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale prawdopodobnie każdy z nas miał do czynienia z wydrukiem laserowym. Gwoli ścisłości, mamy tu na myśli osoby, które przynajmniej raz w życiu korzystały z usług punktu kserograficznego. Trzeba bowiem wiedzieć, że popularne drukarki laserowe wykorzystują dokładnie tą samą zasadę działania, co duże, skomplikowane i bardzo drogie kserokopiarki. W tym miejscu, czujnym czytelnikom z całą pewnością nasuwa się konkluzja, że druk laserowy nie jest żadną nowością. Tak jest w istocie! Technologia kopiowania laserowego została opracowana jeszcze przed wybuchem II wojny światowej, więc określenie "stara" pasuje do niej jak ulał. "Stara" nie oznacza jednak "prymitywna", nie mylmy znaczenia tych dwóch słów.

Poznajmy budowę drukarki laserowej

Jeżeli stwierdzimy, że zdecydowana większość użytkowników urządzeń drukujących uważa "laserówki" za wybitnie skomplikowane, zapewne nie rozminiemy się znacząco z prawdą. Wystarczy jednak zapoznać się ze schematem dowolnego modelu, by móc stwierdzić, że jest inaczej.

Tego typu urządzenia składają się z trzech podstawowych zespołów - elektroniki z interpreterem, modułu drukującego i układu odpowiedzialnego za podawanie i dalsze prowadzenie papieru. Nas najbardziej interesuje druga z wymienionych części składowych. Na zespół drukujący składa się bęben światłoczuły, kaseta ze środkiem drukującym (mowa o tonerze), lasera z zespołem zwierciadeł, fusera (nazywanego też piecem) i rolek odpowiedzialnych za przemieszczanie kartek.

Co dzieje się po kliknięciu polecenia Drukuj?

Jak to wszystko działa w praktyce? Gdy użytkownik wyda stosowne polecenie (za pośrednictwem programu komputerowego lub aplikacji mobilnej, zależnie od urządzenia, z którego korzysta), do interpretera trafiają cyfrowe dane. Moduł ten zaczyna przetwarzać je na język zrozumiały dla drukarki, przygotowując bitmapowy obraz wydruku.

Gdy proces ten dobiegnie końca, do akcji wkracza laser. Światło zaczyna oddziaływać na pokrytą materiałem światłoczułym powierzchnię bębna. Promień naświetla tylko te obszary, na które mają trafić cząsteczki środka drukującego. W ten sposób, powstaje tzw. wydruk utajony. Odpowiedni ładunek elektryczny zaczyna przyciągać toner. W wyniku rozładowania, obraz trafia na papier. Następnie zostaje utrwalony, mechanicznie i termicznie (temperatura w fuserze przekracza 200 stopni Celsjusza).

Gdy treść zostanie naniesiona na papier i utrwalona, użytkownik otrzymuje gotowy wydruk. Na zakończenie pracy, urządzenie musi rozładować bęben światłoczuły i usunąć z jego powierzchni resztki tonera.

Zamienniki premium
  • Actis
  • Activejet
  • Asarto
  • Cartridge Web
  • Jetworld
  • Orink
  • Prism
  • Quantec
  • TFO
  • Tiom
  • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl