14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze TelForceOne do drukarek Canon - Tusze zamienniki Canon

Japońska firma Canon powstała blisko 90 lat temu i początkowo nosiła nazwę Seiki Kōgaku, co w wolnym tłumaczeniu oznacza dokładnie "Laboratorium Optyki Precyzyjnej". Pełna nazwa tej firmy brzmi Kyanon Kabushiki Kaisha. Firma ma swoje korzenie w Japonii. Głownie specjalizuje się w wytwarzaniu urządzeń optycznych, Wśród bogatego asortymentu znajdziemy aparaty fotograficzne, kamery cyfrowe. Od kilkudziesięciu lat Canon produkuje również kserokopiarki, drukarki oraz urządzenia diagnostyki. Na początku lat trzydziestych ubiegłego wieku firma stworzyła tzw. dalmierz małoobrazkowy o nazwie Kwanon. Natomiast oryginalna nazwa dedykowana pierwszej soczewki stworzonej przez firmę Canon nosi miano KasyaPa – nawiązująca do imienia jednego z głównych uczniów Buddy. Rok później firma zmieniła nazwę na Canon i jest nią do dnia dzisiejszego.

Obecnie produkty firmy Canon, w tym drukarki atramentowe są bardzo popularne na światowym rynku, a zamienniki tuszy do tychże drukarek są oferowane w bardzo szerokim zakresie przez takie firmy jak TelForceOne, które są dostawcą wysokiej klasy zamienników do drukarek Canon.

Jak sprawdzić poziom tuszu w drukarce

Brak tuszu nie jest tym, z czym chcemy się spotkać, gdy musimy wydrukować ważną dokumentację z terminem na wczoraj. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, wystarczy regularnie kontrolować poziom środka drukującego w zasobnikach. Jak to zrobić? poniżej udzielamy kilku niezawodnych wskazówek.

Teoretycznie, niespodziewane wyczerpanie zapasu tuszu nigdy nie powinno mieć miejsca. System operacyjny informuje nas z pewnym wyprzedzeniem, że w danym kartridżu widać już dno. Poza tym, nawet najprostsze drukarki atramentowe informują swoich użytkowników o niskim poziomie środka drukującego, zwykle za pomocą diod. Bardziej zaawansowane modele idą o krok dalej i stosowną informację wyświetlają na wielofunkcyjnym panelu.

Użytkownik nie musi czekać, aż urządzenie samo zasygnalizuje niski poziom środka drukującego. większość programów obsługujących drukarki ma zaimplementowaną funkcję monitorowania poziomu tuszu, więc w każdej chwili możemy sprawdzić, jaki jest stan poszczególnych wkładów.

Problem w tym, że żadne z tych narzędzi nie jest w stu procentach niezawodne. Wynika to z faktu, że monitorowanie poziomu tuszu odbywa się na podstawie danych szacunkowych, opartych o pojemność zasobnika i liczbę wydrukowanych kopii. Jeżeli poziom tuszu w nowym wkładzie będzie niższy niż przewidziany (nie zdarza się to zbyt często, ale jednak), dane nie będą precyzyjne. Inna sprawa, jeżeli korzystamy z regenerowanych wkładów, drukarka przez cały czas może informować o niskim poziomie atramentu, mimo że ten komunikat nie będzie miał nic wspólnego ze stanem faktycznym. Na szczęście, nie musimy polegać wyłącznie na narzędziach dostarczanych przez producenta.

Jak alternatywnie sprawdzić poziom środka drukującego?

Chcąc mieć dokładną kontrolę nad pozostałą ilością atramentu, warto korzystać z częściowo transparentnych wkładów. Gdy wyjmiesz taki zasobnik z drukarki i spojrzysz na niego pod światło, zobaczysz ile tuszu jeszcze zostało. Rozwiązanie proste i całkowicie niezawodne.

Problem w tym, że wkłady do niektórych urządzeń drukujących są oferowane wyłącznie w wariancie z obudową nieprzepuszczającą światła. Na szczęście także w tym przypadku nie pozostajemy bezradni. Jeżeli nie możemy nabyć półprzezroczystych kartridżów, z pomocą przyjdzie nam... zwykły edytor tekstu. Jak to możliwe? Wyjaśnienie znajdziesz poniżej.

Gdy poziom danego tuszu jest niski, jakość wydruku ulega znacznemu pogorszeniu. Jeżeli zamierzasz wydrukować więcej stron, a nie masz pewności, czy dostępne zasoby środka drukującego wystarczą do zakończenia pracy, uruchom edytor i napisz cztery dowolne słowa, jedno w kolorze czarnym, drugie - czerwonym, trzecie - niebieskim i czwarte - żółtym. Jeżeli którykolwiek zasobnik wykazuje niski stan, bez trudu dostrzeżesz to na takim wydruku kontrolnym. Jeżeli poziom tuszu jest wysoki we wszystkich kartridżach, otrzymasz nieskazitelny wydruk i będzie to dla ciebie sygnał, że bez obaw możesz przystąpić do drukowania właściwych dokumentów. Taką próbę warto przeprowadzać przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki temu nie zaskoczy nas żadna kłopotliwa niespodzianka.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl