Zamiennik do
Producent
Wersja
Stan
Bębny TelForceOne do drukarek Panasonic - Zamienniki bębnów Panasonic
Firma Panasonic jest jedną z najstarszych na świecie, o ile nie najstarszą. Powstała bowiem ponad 100 lat temu, założona w Japonii przez twórcę o imieniu Konosuke Matsushita. Na początku firma posiadała jedynie 3 pracowników, ale bardzo szybko się rozwijała. Panasonic dzisiaj daje pracę ponad 260 tysiącom pracowników na całym świecie, co stawia ją na samym początku listy największych firm światowych. Około 1995 roku Panasonic otworzył oddział w Moskwie, oddziały firmy znajdują się również w Azji. W 2004 roku zostały utworzone odrębne komórki o nazwach Panasonic CIS, Panasonic Rusi, Panasonic Soljushn Inzhenirynh Rusi. Co roku firma rozrasta się jeszcze bardziej tworząc nowe segmenty na całym świecie. Co ciekawe, w segmencie produkcji telewizorów plazmowych, według dostępnych statystyk firma ma udział w rynku na poziomie blisko 50%. Oczywiście to tylko wierzchołek góry, firma Panasonic sprzedaje miedzy innymi bardzo popularne drukarki laserowe, urządzenia wielofunkcyjne, telefony, faksy. Zamienniki bębnów do drukarek Panasonic są jednymi z najbardziej pożądanych na rynku polskim. Dzięki zastosowaniu zamienników marki TFO, firmy w Polsce mogą znacząco obniżyć koszty drukowania, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na rozwój działalności.
Panasonic
Kilka słów o drukowaniu na folii transparentnej
Drukowanie na folii transparentnej kojarzy się przede wszystkim z usługą realizowaną w zakładach poligraficznych. Warto jednak wiedzieć, że taki wydruk można też wykonać na domowej drukarce. Wbrew pozorom, nie jest to trudniejsze od drukowania na papierze. Trzeba tylko wiedzieć, jaki nośnik wybrać.
Fakt, że drukarka za kilkaset zł może przedstawiać tak duże możliwości, to dla wielu osób niemałe zaskoczenie. Nawet najprostsza drukarka do użytku domowego może poradzić sobie z drukowaniem na folii transparentnej, ale należy podkreślić, że niektóre modele robią to lepiej niż inne.
Jaka drukarka do drukowania na folii?
Chcesz w zaciszu domowym stworzyć slajdy do prezentacji lub etykiety? Nie musisz kupować specjalistycznego urządzenia. Wystarczy ci drukarka typu desktop. Najlepiej z tym zadaniem radzą sobie modele laserowe. Dlaczego? To proste - wydruk realizowany w tej technologii podlega utrwalaniu termicznemu. Można więc powiedzieć, że jest "wtapiany" w nośnik. To sprawia, że wydrukowana treść nie rozmaże się na śliskiej folii, będzie też odporna na warunki atmosferyczne. To ważne, zwłaszcza jeżeli wydruk ma być używany w warunkach zewnętrznych.
W przypadku drukarki atramentowej, wygląda to nieco inaczej. W popularnych "plujkach", środek drukujący jest utrwalany w procesie wchłaniania i zasychania. Zwykły papier jest nośnikiem, który świetnie sobie z tym radzi. Inaczej wygląda to w przypadku folii, która nie wchłania płynnego tuszu. Czy to oznacza, że "atramentówka" nie nadaje się do tego zadania? Cóż, niekoniecznie. Z drukowaniem na folii transparentnej dobrze radzą sobie urządzenia, w których można zastosować tusz sublimacyjny (z głowicą piezoelektryczną). Taki środek drukujący charakteryzuje się większą gęstością i lepkością, dzięki czemu łatwiej utrzymuje się na śliskiej powierzchni.
Drukowanie na folii transparentnej - co trzeba wiedzieć?
Poza rodzajem drukarki, kluczowym czynnikiem gwarantującym udany wydruk na folii jest odpowiedni dobór nośnika. W przypadku drukarek atramentowych, sprawa jest nieco prostsza. W tym procesie nie zachodzi utrwalanie termiczne, więc nie istnieje ryzyko stopienia folii. Inaczej wygląda to w przypadku druku laserowego. Użytkownicy takich urządzeń muszą wziąć pod uwagę wytrzymałość termiczną nośnika (temperaturę wygrzewania). Jeżeli zastosujemy materiał o zbyt niskim parametrze, dojdzie do poważnego uszkodzenia drukarki - folia owinie się na wałku grzewczym. Uwaga - nie można zapomnieć, że parametry termiczne są inne dla druku monochromatycznego i kolorowego.
Bardzo istotnym parametrem jest też grubość folii (najczęściej wyrażana w mikronach). Różne drukarki obsługują nośniki o różnej grubości. Ta wartość zawsze jest określana w instrukcji obsługi, więc przed zakupem folii trzeba bezwzględnie zapoznać się z tą informacją. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, zawsze warto skorzystać z pomocy doświadczonego sprzedawcy. Specjalista trafnie dobierze folię, stosownie do jej zastosowania i urządzenia posiadanego przez klienta.