14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze i tonery Prism - Zamienniki do drukarek atramentowych i laserowych

Prism to marka zamienników do drukarek należąca do polskiego przedsiębiorstwa Rafcom, które istnieje na rynku od września 2005 roku. Siedziba firmy znajduje się w Regułach pod Warszawą. Produkty Prism znajdziemy nie tylko w polskich sklepach internetowych, firma Rafcom prowadzi ich sprzedaż również w krajach należących do Unii Europejskiej. Zamienniki do drukarek marki Prism cechuje doskonały stosunek ceny do jakości, co sprawia, że produkty są chętnie kupowane przez firmy i instytucje publiczne oraz edukacyjne, dzięki zamiennikom Prism ekonomiczne drukowanie, z zachowaniem wysokiej jakości druku jest jak najbardziej możliwe. Zamienniki Prism spełniają wymagania stawiane przez normy ISO 19752, ISO 19798 oraz ISO 24711. Zamienniki są całkowicie nowe, w pełni zgodne z danym urządzeniem i bezpieczne. Oferowane są w dobrze zabezpieczonych pudełkach, które chronią tusze i tonery przed negatywnym wpływem otoczenia. Zamienniki Prism to doskonały wybór, zarówno do domu, jak również do zastosowań komercyjnych - do biura.

Najczęstsze błędy użytkowników drukarek

Drukarka może być urządzeniem, które działa niezawodnie przez wiele lat, ale może też spowodować, że jej właścicielowi przybędzie na głowie kilka nowych siwych włosów. Technologia gna do przodu, urządzenia drukujące stają się coraz tańsze, a jednocześnie - coraz bardziej zaawansowane. Dlaczego zatem wciąż sprawiają problemy? Cóż, w wielu przypadkach winne jest nie tyle sam sprzęt, co jego użytkownik. Poniżej wymieniamy największe grzechy userów drukarek.

Uwielbiamy urządzenia, o których możemy zapomnieć tuż po ich zakupie i przypomnieć sobie o ich istnieniu dopiero wtedy, gdy są potrzebne. W tę definicję idealnie wpisuje się młotek, szwajcarski scyzoryk, zestaw bitów, ale z całą pewnością nie drukarka. Należy zdać sobie sprawę z tego, że każde urządzenie drukujące wymaga należytej troski, niektóre większej, inne - nieco mniejszej. Bez tego, nie posłuży nam zbyt długo, a jego eksploatacja będzie przypominać drogę przez technologiczną mękę.

Zapominanie o regularnej konserwacji

Każda drukarka to przede wszystkim urządzenie elektroniczne. Nie można jednak zapominać, że pod estetycznie i ergonomicznie zaprojektowaną obudową kryją się nie tylko układy scalone, ale także precyzyjne mechanizmy. Warto zwrócić szczególną uwagę na słowo "precyzyjne". Jeżeli jakakolwiek ruchoma część jest określana tym mianem, należy spodziewać się, że nawet niewielkie zabrudzenia i najmniejsze drobinki ciał obcych mogą negatywnie wpłynąć na jej działanie. Pod obudową drukarki ochoczo gromadzi się kurz, pył z papieru, pozostałości środka drukującego itp. Jeżeli urządzenie nie będzie regularnie czyszczone, prędzej czy później odmówi posłuszeństwa.

Niskiej jakości zamienniki

Rozumiemy, że koszty eksploatacji urządzenia drukującego są niezwykle istotne, nie tylko w warunkach drukowania biurowego, ale także domowego. Nie należy jednak szukać oszczędności za wszelką cenę. Najtańsze zamienniki nie zapewnią satysfakcjonującej jakości wydruku, nie będą zbyt wydajne, a w skrajnych przypadkach - doprowadzą do nieodwracalnego uszkodzenia drukarki. Zamienniki? Tak, ale wyłącznie markowe.

Najtańszy papier

Pozornie może wydawać się, że papier nie ma żadnego wpływu na pracę urządzenia drukującego. Niestety, praktyka pokazuje, że stosowanie najtańszych ryz jest tak samo szkodliwe dla drukarki, co montaż kartridżów lub kaset typu "no name". Dlaczego? Ponieważ niskiej jakości papier wykazuje tendencję do znacznego pylenia. Pył osadza się na rolkach i wałkach transportowych, szynie i innych elementach, gdzie nie powinien się znaleźć.

Zbyt rzadkie korzystanie z urządzenia

Samochód został zaprojektowany do jeżdżenia i długie przestoje są dla niego bardziej szkodliwe niż intensywna eksploatacja. To samo dotyczy drukarek atramentowych. Niestety, wielu użytkowników wybiera polecenie Drukuj wyłącznie wtedy zachodzi taka konieczność. W ten sposób powstają idealne warunki do zasychania tuszu w dyszach. Pamiętaj, z drukarki atramentowej należy korzystać minimum raz w tygodniu!

Stawianie drukarki gdzie popadnie

Znalezienie miejsca na blacie biurka, gdzie może stanąć drukarka, bywa sporym wyzwaniem. Na szczęście, dzięki łączności bezprzewodowej urządzenie można postawić byle gdzie - na parapecie lub na podłodze. Cóż, to błędne założenie. Należy mieć na uwadze, że wilgoć i wysoka temperatura (a właśnie takie warunki panują na parapecie) to czynniki, które zaszkodzą każdej drukarce. To samo dotyczy kurzu, którego najwięcej gromadzi się na i tuż przy podłodze.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl