14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Jak znaleźć oszczędności w firmie

W dzisiejszych czasach poszukiwania oszczędności w firmie to coś potrzebnego a wręcz niezbędnego do zapewnienia nieprzerwanego funkcjonowania działalności gospodarczej oraz utrzymania aktualnego stanu zatrudnienia. Oszczędności w firmie można zrobić na wiele sposobów, najprostszym jest redukcja zatrudnienia i zmniejszenie produkcji, ale czy jest sens zamykać oddziały firmy, w sytuacji, gdy na rynku dekoniunktura może być tylko przejściowa? Warto poszukać oszczędności w innym miejscu, a zacząć można od zredukowania kosztów, które są oczywistością, a które muszą być ponoszone w związku z prowadzoną działalnością.

Pierwszą i najczęściej stosowaną opcją jest zainwestowanie w alternatywne materiały eksploatacyjne, które mogą zredukować koszty drukowania nawet o 70%. Zakładając, że na oryginałach rok w rok ponosimy koszty rzędu 50 tysięcy złotych, łatwo obliczyć ile moglibyśmy rocznie zaoszczędzić na samym przejściu na zamienniki do drukarek. Jednak największą przeszkodą może okazać się myślenie o zamiennikach jako gorszych alternatywach. Nic bardziej mylnego! Współczesne zamienniki jeżeli pochodzą od markowych producentów, można mieć pewność, że zostały wytworzone na nowoczesnych liniach technologicznych, które spełniają wymogi rygorystycznych norm ISO dotyczących jakości i bezpieczeństwa. Wielu producentów stosuje też dogłębną kontrolę jakości swych produktów, albo w certyfikowanych laboratoriach zagranicznych, albo też we własnych, gdzie poddawane są kontroli przeróżne parametry tuszów, tonerów, jak również sprawdzana jest ich wydajność na tle innych podobnych produktów konkurencyjnych. Jeżeli zamienniki spełniają normy, uzyskują potwierdzenia w postaci certyfikatów zgodności.

Oprócz zastosowania zamienników w firmie warto pomyśleć o kwestii zużytych pojemników z tuszem lub tonerów, które zwykle trafiają na śmietnik. Niestety takie podejście nie jest dobre ani od strony ekologii, ani też z punktu widzenia finansowego. W Polsce funkcjonują firmy, które w oparciu o zużyte pojemniki wytwarzają produkty regenerowane, które następnie trafiają do sprzedaży i mogą zastąpić oryginalne materiały eksploatacyjne. Tego typu firmy często oferują skup zużytych tuszów, tonerów i innych części. Decydując się na sprzedaż zużytych materiałów, zamiast wyrzucenia ich na śmietnik chronimy środowisko, jak również zwiększamy swoje własne finanse, albowiem zawsze można na tym zarobić parę groszy. Nie będą to znaczne pieniądze, ale zawsze coś do firmowej kasy wpłynie.

Oszczędzać można również papier, który również stanowi spore obciążenie dla budżetu firmy. Wystarczy, że zaczniemy drukować w trybie duplex, czyli inaczej druk dwustronny, dzięki tej prostej formule, możemy zmniejszyć zużycie papieru o połowę. Warto też wspomnieć, że jeżeli przechowujemy dokumentację, wydruk dwustronny pozwoli zmniejszyć ilość papieru, co zmniejszy także koszty przechowywania dokumentacji, albowiem do jej zmagazynowania będzie potrzebne mniejsze pomieszczenie, a mniejszy metraż, to mniejsze koszty wynajmu powierzchni biurowej.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl